Orientmatta Tabriz silke på silkesvarp

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ORIENTMATTA, Tabriz, bönematta, slingor av akantusblad mot ljus botten, silke på silkesvarp, 212 x 142 cm

Proveniens:
Inköpt i början av 1990-talet hos Orient-Saeidi, Sundsvall

803247

2020-09-13