Mika Lindblad "Lean" whiskeyglas 4 st.

Mika Lindblad
Mika Lindblad
Mika Lindblad
Mika Lindblad
Mika Lindblad
Mika Lindblad

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

NEW CONTEMPORARY DESIGN MIKA LINDBLAD, "Lean", whiskeyglas, 4 st., tillverkningsår 2018, i upplaga om 4 exemplar, glasblåsare Rasmus Nossbring, formblåst glas och betong, signerade och numrerade, höjd ca 12 cm

Mika Lindblad (1991) är en produktformgivare utbildad på Beckmans Designhögskola. År 2018 mottog hon ett hedersomnämnande från Svenskt Tenn för glasskålarna "Cambrian".

Kuntoraportti

803267

Päivämäärä:

2020-08-26