Mika Lindblad "Lean" whiskeyglas 4 st.
Klubbat för:
2 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
NEW CONTEMPORARY DESIGN MIKA LINDBLAD, "Lean", whiskeyglas, 4 st., tillverkningsår 2018, i upplaga om 4 exemplar, glasblåsare Rasmus Nossbring, formblåst glas och betong, signerade och numrerade, höjd ca 12 cm
Mika Lindblad (1991) är en produktformgivare utbildad på Beckmans Designhögskola. År 2018 mottog hon ett hedersomnämnande från Svenskt Tenn för glasskålarna "Cambrian".
Kuntoraportti
803267
Päivämäärä:
2020-08-26