Sengustavianskt spelbord

Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord
Sengustavianskt spelbord

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPELBORD, omkring år 1800, sengustavianskt, halvmåneform, fanerat i mahogny, delvis genombruten dekor, höjd ca 79, 94x47 (94) cm

PROVENIENS: Familjen Dickson, Göteborg

Dekorbortfall

803299

2020-08-24