Ljusstakar gustavianska av Zadoch Bergenholtz
Vollendet
2020-09-01
803312
| Höchstes Gebot | 13 500 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
ZADOCH BERGENHOLTZ, ljusstakar, 1 par, tenn, gustavianska, 1793, kannelerade skaft, dekor av pärlstav, diameter ca 12,5 cm, höjd 19 cm
Åldersrelaterat slitage, smärre bucklor. En ljusmanchett med mindre lagning,