Ljusstakar gustavianska av Zadoch Bergenholtz

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ZADOCH BERGENHOLTZ, ljusstakar, 1 par, tenn, gustavianska, 1793, kannelerade skaft, dekor av pärlstav, diameter ca 12,5 cm, höjd 19 cm

Åldersrelaterat slitage, smärre bucklor. En ljusmanchett med mindre lagning,

803312

2020-09-01