Ljusstakar gustavianska av Zadoch Bergenholtz
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ZADOCH BERGENHOLTZ, ljusstakar, 1 par, tenn, gustavianska, 1793, kannelerade skaft, dekor av pärlstav, diameter ca 12,5 cm, höjd 19 cm
Åldersrelaterat slitage, smärre bucklor. En ljusmanchett med mindre lagning,
803312
2020-09-01