LOUIS MAJORELLE DAUM NANCY vas art nouveau
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
DAUM & LOUIS MAJORELLE(Frankrike, 1859-1926): vas, art nouveau, flerfärgad glasmassa med inlägg av guldflingor, montering i järnsmide, signerad undertill Daum Nancy, L Majorelle samt med lothringenkors, höjd ca 22, diamater 14 cm
1 mikronagg vid mynning
803319
2020-08-25