LOUIS MAJORELLE DAUM NANCY vas art nouveau

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

DAUM & LOUIS MAJORELLE(Frankrike, 1859-1926): vas, art nouveau, flerfärgad glasmassa med inlägg av guldflingor, montering i järnsmide, signerad undertill Daum Nancy, L Majorelle samt med lothringenkors, höjd ca 22, diamater 14 cm

1 mikronagg vid mynning

803319

2020-08-25