Vicke Lindstrand 2 vaser Kosta

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vaser 2 st, Kosta 1950-tal, underfångsteknik med dekor av spiralvridna ränder i vitt och mörkviolett, signerade Kosta LH 1260 och Kosta LH 1381, höjd 15 och 16 cm

En vas med invändig beläggning

803554

2020-09-13