GUSTAF ADOLF TENGGREN: Porträtt av Anna-Stina Pete
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAF ADOLF TENGGREN (1896-1970): Porträtt av Anna-Stina Peterson, signerad och daterad G. Tenggren 1918, olja på duk, 55x43 cm
Anna-Stina Peterson, hustru till Anna Tenggrens bror Viktor Peterson
803617
2020-08-29