GUSTAF ADOLF TENGGREN: Porträtt av Anna-Stina Pete

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUSTAF ADOLF TENGGREN (1896-1970): Porträtt av Anna-Stina Peterson, signerad och daterad G. Tenggren 1918, olja på duk, 55x43 cm

Anna-Stina Peterson, hustru till Anna Tenggrens bror Viktor Peterson

803617

2020-08-29