Plakett i jade

Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade
Plakett i jade

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

PLAKETT i jade (nefrit) 1900-tal, dekor med blommor, fåglar samt tecken, med tillhörande genombruten ställning i trä, höjd (med ställning) ca 44 samt största bredd 26 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

803695

2020-08-31