Plakett i jade
Klubbat för:
8 000 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
PLAKETT i jade (nefrit) 1900-tal, dekor med blommor, fåglar samt tecken, med tillhörande genombruten ställning i trä, höjd (med ställning) ca 44 samt största bredd 26 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage
803695
2020-08-31