Eduard Wiiralt
Klubbat för:
68 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
EDUARD WIIRALT (Estland, 1898-1954):
Kabaree - eau-forte, daterad 1931, signerad Eduard Wiiralt, etsning och kopparstick, 1931, plåttmått ca 38x 45 cm
LITTERATUR: Kangilaski 59
Gulnader, fuktfläckar, ej examinerad ur ram
803804
2020-08-30