Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt

Klubbat för:

68 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

EDUARD WIIRALT (Estland, 1898-1954):
Kabaree - eau-forte, daterad 1931, signerad Eduard Wiiralt, etsning och kopparstick, 1931, plåttmått ca 38x 45 cm
LITTERATUR: Kangilaski 59

Gulnader, fuktfläckar, ej examinerad ur ram

803804

2020-08-30