Karmstolar nyrokoko
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, rikligt skuren dekor, fast stoppad sits samt rygg i blommig textil med sidenbrokad, sitthöjd ca 45, maxhöjd på ryggstöd ca 97 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, torrsprickor, omklädda, fläckar, sidenbrokad med skador
803878
2020-09-01