Karmstolar nyrokoko

Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko
Karmstolar nyrokoko

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, rikligt skuren dekor, fast stoppad sits samt rygg i blommig textil med sidenbrokad, sitthöjd ca 45, maxhöjd på ryggstöd ca 97 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, torrsprickor, omklädda, fläckar, sidenbrokad med skador

803878

2020-09-01