Golvur

Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVUR, England, 1700/1800-tal, 30-timmars verk, ek och fanerat med mahogny, urtavla med målad dekor, höjd ca 205 cm, Urverket tillverkat i Stiernsund E B Goude 1958

Slitage, ytskador,, lösa delar medföljer, låset löst, pendellins lös

803946

2020-09-05