Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt

Klubbat för:

22 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

EDUARD WIIRALT (Estland, 1898-1954): "Vaisaluokta-Kuivnöel", 1946, signerad och daterad Eduard Wiiralt, etsning, plåtmått ca 35x43 cm

Zustandsbeschreibung

Gulnader

804028

2020-08-30