Eduard Wiiralt
Klubbat för:
86 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
EDUARD WIIRALT (1898-1954): Lõvid
(Lions), signerad och numrerad i blyerts E. Wiiralt 197/200, torrnål, plåtmått ca 24x43 cm
Drypoint, 1949, signed and numbered. Unexamined out of the frame.
LITTERATUR: Kangilaski 133
Gulnader, fläckar, ej examinerad ur ram
804030
2020-08-30