Eduard Wiiralt, Arabian Camel, etsning
Klubbat för:
36 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EDUARD WIIRALT (1898-1954): "Kaameli pea" (Arabian camel), 1938, signerad och numrerad E. Wiiralt 81/200, Marrakech 1938-50 i trycket, etsning och akvatint, ca 39 x 30 cm
Gulnader, ej examinerad ur ram
804041
2020-08-30