Eduard Wiiralt, Arabian Camel, etsning

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EDUARD WIIRALT (1898-1954): "Kaameli pea" (Arabian camel), 1938, signerad och numrerad E. Wiiralt 81/200, Marrakech 1938-50 i trycket, etsning och akvatint, ca 39 x 30 cm

Gulnader, ej examinerad ur ram

804041

2020-08-30