Haas & Czjzek Schlaggenwald matservis

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HAAS & CZJZEK SCHLAGGENWALD, matservis, 63 dlr., porslin, Tjeckien (1867-1888), dekor av blommor, bestående av: 20 mattallrikar, 12 djupa mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsfat, såsskål, skål, 2 jardinièrer, diameter ca 24 cm

Nagg, enstaka sprickor, några delar med lagningar

804057

2020-08-25