Kopp med fat Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

KOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, diameter ca 7,5-12 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg, sprickor

804178

2020-08-25