Gunnar Brusewitz färglitografi samt bok

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

GUNNAR BRUSEWITZ., Lång vår. 1977. Fol. (bok 4:o). 1 sign. färglitografi "Lappland", ramad, kolorerade o.a. illustrationer av författaren.
Bok i ljusbrunt hfrbd, övre guldsnitt, skyddsomslag. Bok och litografi lösa i papperskassett. Bibliofiluppl. tr. i 350 nr. ex., detta nr 71. I mapp/kassett.

Kuntoraportti

804185

Päivämäärä:

2020-08-24