Gunnar Brusewitz färglitografi samt bok
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
GUNNAR BRUSEWITZ., Lång vår. 1977. Fol. (bok 4:o). 1 sign. färglitografi "Lappland", ramad, kolorerade o.a. illustrationer av författaren.
Bok i ljusbrunt hfrbd, övre guldsnitt, skyddsomslag. Bok och litografi lösa i papperskassett. Bibliofiluppl. tr. i 350 nr. ex., detta nr 71. I mapp/kassett.
Kuntoraportti
804185
Päivämäärä:
2020-08-24