Andrei Alexandrowitsch Schaposchnikow oljemålning

Klubbat för:

5 200 EUR

Utropspris

2 200 EUR

ANDREI ALEXANDROWITSCH SCHAPOSCHNIKOW (1906-1986) Musikalisk komposition, a tergo signerad samt daterad -26, olja på duk, 50x40 cm

Proveniens: Galerie Gmurzynska, Köln, Bukowski Auktioner, Stockholm, 5.11 2002, Lot 286, därefter i privatsamling, Stockholm

804404

2020-12-07