Edward Hald vas

Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EDWARD HALD (1883-1980): vas, Orrefors, fiskgraal, droppformad, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, etikettmärkt, signerad Orrefors 959011 Edward Hald Graal Salling 87 86", höjd ca 21,5 cm, diam 12 cm

Smärre bruksslitage, enstaka repor

804547

2020-08-26