Edward Hald vas
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EDWARD HALD (1883-1980): vas, Orrefors, fiskgraal, droppformad, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, etikettmärkt, signerad Orrefors 959011 Edward Hald Graal Salling 87 86", höjd ca 21,5 cm, diam 12 cm
Smärre bruksslitage, enstaka repor
804547
2020-08-26