Edward Hald vas

Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas
Edward Hald vas

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 500 SEK

EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors, fiskgraal, droppformad, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, signerad Orrefors Graal Nr: 4965 Edward Hald, höjd ca 23,5, diam 12 cm

Smärre bruksslitage

804548

2020-08-26