Etsningar 1800-tal

Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal
Etsningar 1800-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

800 SEK

ETSNINGAR, 1800-tal, 9 st, handkolorerade, föreställande Covent Garden Theatre, Mansion House, Guildhall, Interior Bowyer Tower, House of Commons, The Bank of England, British Museum, Horse Guards samt Ludgate Hill, bildstorlek 6x5,5 - 6,5x11,5 cm, oramade med passepartouter, de flesta inplastade.

Smärre slitage.

804582

2020-09-05