Broscher samt manschettknappar
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
800 SEK
BROSCHER, MANSCHETTKNAPPAR, 5 delar, silver och markasiter, 1900-tal, broscher i form av ödla, krokodil, hästar och kid samt manschettknappar formade som krokodiler, längd 1,5 - 8,5 cm, total vikt 65 g
Åldersrelaterat mindre slitage, hästbroschen saknar ett ben samt krokodilbroschens nål är böjd.
804664
2020-09-05