Broscher samt manschettknappar

Klubbat för:

500 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

BROSCHER, MANSCHETTKNAPPAR, 5 delar, silver och markasiter, 1900-tal, broscher i form av ödla, krokodil, hästar och kid samt manschettknappar formade som krokodiler, längd 1,5 - 8,5 cm, total vikt 65 g

Kuntoraportti

Åldersrelaterat mindre slitage, hästbroschen saknar ett ben samt krokodilbroschens nål är böjd.

804664

Päivämäärä:

2020-09-05