Tenn

Tenn
Tenn
Tenn
Tenn
Tenn
Tenn
Tenn
Tenn
Tenn
Tenn

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LAMPETTER, SPEGEL samt LJUSSTAKAR, 5 dlr, tenn, 1900-talets första hälft, ljusstakarna stämplade BHE (Edlunds Silverfabrik AB), 1935, lampetter samt spegel ostämplade, mått på spegel ca 44x30, längd på lampetter ca 32, höjd på ljusstakar ca 17 cm

804786

2020-09-04