Utgår Fällbord av Jacob Sjölin

Klubbat för:

420 EUR

Utropspris

500 EUR

FÄLLBORD, Jacob Sjölin, (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785), fanerat med alrot, tredelad pelarfot, diameter 87, höjd 70 cm.

Slitage, mindre lagningar

804831

2020-08-31