Simon Gate, "Molnet", Orrefors

Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SIMON GATE, "Molnet", Orrefors, mestadels 1920-tal, bestående av 6 rödvinsglas, 8 vitvinsglas, 6 starkvinsglas, 8 vattenglas, rikligt graverad dekor av moln, molndis och kantbård, alla glas signerade, de flesta Of 100. med olika årtal, mestadels 1920-tal, de flesta med gravörsignaturer, höjd 19, 15, 13,2 cm och 9 cm

804839

2020-09-13