Simon Gate, "Molnet", Orrefors

Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,
Simon Gate,

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SIMON GATE, "Molnet", Orrefors, mestadels 1920-tal, bestående av 6 rödvinsglas, 7 vitvinsglas, 5 likörglas, rikligt graverad dekor av moln, molndis och kantbård, alla glas signerade, de flesta Of 100. med olika årtal, mestadels 1920-tal, de flesta med gravörsignaturer, höjd 19, 15 och 11,5 cm

Ett rödvinsglas med obetydlig nagg

804840

2020-09-13