Kanapé

Kanapé
Kanapé
Kanapé
Kanapé
Kanapé
Kanapé
Kanapé
Kanapé

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KANAPÉ / SCHÄSLONG, 18/1900-tal, balusterformade ben på trissor, sadelgjord, klädsel i svart skinn, rygg med röda knappar, sitthöjd ca 42, längd 175 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Senare omklädd, bruks- och åldersrelaterat slitage, ett hål i sitsen, repor samt färggläckar på baksida

804848

2020-09-02