Sakral skulptur
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SAKRAL SKULPTUR, 17/1800-tal, skulpterat och bemålat trä, höjd ca 92 cm
PROVENIENS: Konstnärshem Birger Birger-Ericson (1904-1994), därefter i arv inom familjen
Slitage och skador, torrsprickor, färgavfall
804850
2020-09-02