Sakral skulptur

Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur

Klubbat för:

4 800 SEK

4 000 SEK

SAKRAL SKULPTUR, 17/1800-tal, skulpterat och bemålat trä, höjd ca 92 cm

PROVENIENS: Konstnärshem Birger Birger-Ericson (1904-1994), därefter i arv inom familjen

Slitage och skador, torrsprickor, färgavfall

804850

2020-09-02