Matbord

Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord
Matbord

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATBORD, 18/1900-tal, med iläggsskiva, betsad furu, balusterformade ben, på hjultrissor, höjd 72, 106x105, iläggsskriva à 35 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken och slag,

804854

2020-09-02