Matbord
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 18/1900-tal, med iläggsskiva, betsad furu, balusterformade ben, på hjultrissor, höjd 72, 106x105, iläggsskriva à 35 cm
PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.
Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken och slag,
804854
2020-09-02