Bergère / Fåtölj

Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj
Bergère / Fåtölj

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BERGÈRE, tidigt 1900-tal, rokokostil, Frankrike, lös sittplymå och nackkudde, textil klädsel, sitthöjd ca 45, rygghöjd 106 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Bruks- och åldersrelaterat slitage

804855

2020-09-02