Vas
2020-09-02
804856
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, brons och cloisonné, Kina, 18/1900-tal, hänklar med dekor av drakhuvud, höjd 28 cm
PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.
Slitage