Tavla Kina 1800-tal

Tavla Kina 1800-tal
Tavla Kina 1800-tal
Tavla Kina 1800-tal
Tavla Kina 1800-tal
Tavla Kina 1800-tal
Tavla Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färg på papper, Kina, 1800-tal, figurkomposition, ca 61x33 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Ej examinerad ur ram, något bleckt, gulnad, flertal skador

804863

2020-09-02