Sidenbroderi Kina

Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIDENBRODERI, Kina, 1900-tal, figuralt motiv, ca 115x36 cm

PROVENIENS: Birger Birger-Ericson(1904-1994), därefter i arv inom familj.

Slitage, fläckar

804865

2020-09-02