Soffa och bord, gustaviansk stil

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA OCH BORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, soffa med fast stoppning och textil klädsel, längd ca 180, sitthöjd 45 cm, bord av mahogny, dekor av mässing, höjd ca 75, diameter 75 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, slitage på soffans klädsel, bord med smärre repor och märken

804880

2020-09-02