Silverbestick
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BESTICK, POKAL, ca 82 dlr, silver, omkring tidigt 1900-tal, bestående av: kaffe-, te-, bordsgafflar samt bordsskedar, modell engelsk snäck, gammal fransk, svensk spetsig m.m, total vikt ca 1800 g
Bruksslitage, visa skedar med bitmärken, pokal med inskription
804923
2020-09-02