Nils Eric Justelius ljusstakar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS ERIC JUSTELIUS, ljusstakar, 1 par, (mästare i Eksjö 1820-1866), tenn, godronnerad ljuspipa, på kulfötter, signerade i botten, höjd ca 18 cm

Ett hål, bucklor, lagning, bruks och åldersrelaterat slitage, manschetter saknas

804943

2020-09-04