Skeppsmotiv olja på duk

Skeppsmotiv olja på duk
Skeppsmotiv olja på duk
Skeppsmotiv olja på duk
Skeppsmotiv olja på duk
Skeppsmotiv olja på duk
Skeppsmotiv olja på duk

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORGE H. PETTITT, England, olja på duk, 1800-tal, motiv med skepp på stormigt hav, signerad C.H. Pettitt, ca 61 x 36

Bruks ohch åldersrelaterat slitage, krackeleringar, smärre färgbortfall, slitage på ram

805020

2020-09-04