Eileen Gray Tube Vereinigte Werkstätten

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EILEEN GRAY, "Tube Light", Vereinigte Werkstätten, vitmetall med fäste för lysrör, rund fot, etikettmärkt, höjd 103, diameter 25 cm.

Slitage och små skador, pelaren mot fot något lös, ej funktionstestad.

805068

2020-09-08