Ilmari Tapiovaara bord
Klubbat för:
300 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, X-BENS BORD, Keravan puuteollisuus, 1940-tal, teak fanerad skiva, X-format benställ i björk, skivan 120x75 cm, höjd ca 73 cm
Slitage, benen med lackskador nertill, smärre sprickor
805081
2020-08-31