Ilmari Tapiovaara bord

Ilmari Tapiovaara bord
Ilmari Tapiovaara bord
Ilmari Tapiovaara bord
Ilmari Tapiovaara bord
Ilmari Tapiovaara bord
Ilmari Tapiovaara bord

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

ILMARI TAPIOVAARA, X-BENS BORD, Keravan puuteollisuus, 1940-tal, teak fanerad skiva, X-format benställ i björk, skivan 120x75 cm, höjd ca 73 cm

Slitage, benen med lackskador nertill, smärre sprickor

805081

2020-08-31