Sockerskål och gräddkanna i silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, empirstil, CG Hallberg, Stockholm 1917, dekor av pärlband, sockerskål med knopp, höjd ca 11-14 cm, vikt ca 430 g

Invändigt förgyllda, bruksslitage, buckla i kannans fot

805090

2020-08-26