Föremål i silver 1800-tal

Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal
Föremål i silver 1800-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BORDSKLOCKA, DOSA, NÅLFAT, 2 st., silver, Gustaf Folcker (1807-1865 (1869)), Stockholm 1844, E Nordin 1855, Olof Johan Bogren (1843-1853), Stockholm 1852 respektive 1796, totalvikt ca 152 g

Kuntoraportti

Gravyr, bristningar, skador,

805103

Päivämäärä:

2020-08-26