Matgrupp "Talavid" Carl Malmsten

Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Talavid", matgrupp, 7 dlr, björk, stoppade sitsar, randig klädsel, formgivningsår 1955, bestående av matbord, 6 karmstolar, sitthöjd ca 43, bredd 56 cm, bordets höjd ca 74, diameter 115, 2 iläggsskivor vardera 55 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, skador och hål på textil, märken och repor, rester från klisterlappar

805155

2020-09-04