Karmstol
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st., 1900-tal, stomme med olika träslag, ryggbricka, sits och armstöd med färgat skinn,
dekorspik, höjd ca 90, sitthöjd 45, bredd 58 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare restaurering, ställvis solblekta
805159
2020-09-04