Karmstol

Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol
Karmstol

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KARMSTOLAR, 6 st., 1900-tal, stomme med olika träslag, ryggbricka, sits och armstöd med färgat skinn,
dekorspik, höjd ca 90, sitthöjd 45, bredd 58 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare restaurering, ställvis solblekta

805159

2020-09-04