Åke E:son Lindman, fotografi

Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ÅKE E:SON LINDMAN (född 1953): Zaha Hadid, Wien,
Signerad på baksidan, gelatinsilverfotografi, bildmått 49,5x39,5 cm.

PROVENIENS: Svensk privatsamling

LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena 2010, avbildad på omslaget.

805178

2020-09-13