Åke E:son Lindman, fotografi
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ÅKE E:SON LINDMAN (född 1953): Zaha Hadid, Wien,
Signerad på baksidan, gelatinsilverfotografi, bildmått 49,5x39,5 cm.
PROVENIENS: Svensk privatsamling
LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena 2010, avbildad på omslaget.
805178
2020-09-13