Vapenhölster Bälten Amunitionsgördlar

Klubbat för:

2 600 SEK

3 500 SEK

HÖLSTER samt BÄLTEN, för vapen, amunition, mm. 17 dlr, samtliga i läder, omkring 1900-talet, bestående av: 3 bälteshölster för revolver, märkta George Lawrence, Portland Oregon, USA. 4 patronbälten för pistol, gevär och hagelgevär, märkta George Lawrence, Portland Oregon, USA, 3 pistolhölster, varav två med plats för magasin, ena med beslag av trekronor, 2 amunitionsgördlar, m/1900, för infanteriet manskap, 5 amunitionsväsker, olika storlekar

Bruksslitage

805201

2020-09-02